Tipy na výlety - Hotel Hron - Náchod

Go to content

Adresa hotelu Hron:

Purkyňova 436
54701 Náchod


Email:

Okolí nabízí mnoho turisticky a atraktivních míst hned poblíž hotelu Hron lesopark „Montace“ kterým dojdeme  procházkou  až k bývalé lázeňské kolonádě kde pramení známá minerální voda „Ida“. V blízkém okolí pak také můžeme najít například malebné městečko Dobruška, renesanční zámek Opočno, Babiččino údolí nebo pohádkové Nové město nad Metují a v jeho blízkosti hodně navštěvované údolí Peklo. Milovníci přírody mohou navštívit nedaleké Orlické hory, vodní nádrž Rozkoš nebo se vydat za krásami skalních měst v Adršpachu. Dětem se bude líbit v ZOO a safari ve Dvoře Králové.

Kontakt:

mobil:
tel.

+420 737 261 570
+420 491 520 374

Dobruška - je jednou ze vstupních bran do Orlických hor, z věžního ochozu je nádherný výhled na panorama Orlických hor a při dobré viditelnosti i Krkonoš

Adršpach - romantické seskupení pískovcových skal s proslulým adršpašským skalním městem. Adršpašské skály patří jistě právem k nejnavštěvovanějším místům v České republice. Podivuhodná krása skalního města přitahuje milovníky přírody již několik staletí. Rozsáhlým labyrintem skalních věží vás provede turistický okruh.

Opočno - krásný renesanční zámek s arkádami, barokně upravený, s pozoruhodnou obrazárnou a zbrojnicí.

Další tipy:
Babiččino údolí - Ratibořice u České Skalice
Pevnost Dobrošov u Náchoda - podzemní bunkry
Orlické hory - lyžování a turistika
Polsko - Kudowa Zdroj - lázně, solná jeskyně
, aquapark
Polsko - Bledne Skaly - pískovcové skalní město

Náchod - exkurze do pivovaru Primátor v Náchodě

Nové Město nad Metují - při pohledu od hor jakoby naskládané střechy věže si právem vysloužily název "Český Betlém", město je již od padesátých let městskou památkovou rezervací, má krásný zámek a zámeckou zahradu, kde poutají pozornost návštěvníků barokní sošky Matyáše Bernarda Brauna.

Peklo - krásnou procházkou z Nového Města nad Metují proti proudu řeky Metuje se dostanete do Pekelského údolí, kde je kouzelný hotel restaurant Peklo, architektonický skvost slavného architekta Dušana Jurkoviče z roku 1912

Rozkoš - údolní nádrž o rozloze 1100 ha, jde o největší vodní plochu ve východních Čechách, pořádají se zde jachtařské závody a provozují další vodní sporty.

Dvůr Králové nad Labem - velkou přitažlivostí města je rozsáhlá zoologická zahrada se safari.

Back to content