Tipy na výlet

Město Náchod bylo založeno v roce 1254 rytířem Hronem. Rozkládá se po obou březích řeky Metuje a leží kousek od hranic s Polskem. Narodil se a žil tu známý spisovatel Josef Škvorecký, na jehož památku je městem vedena naučná stezka a na náměstí je vybudován pomník. Život ve městě střeží barokní zámek, který shlíží z vršku na město.

Nesmíme také zapomenout na tvrz Dobrošov, jež byla součástí plánu výstavby dvou pěchotních a dvou dělostřeleckých srubů, otočné dělostřelecké věže, minometné otočné věže a vchodového objektu. Velmi turisticky navštěvovaná je rozhledna Dobrošov. Z rozhledny je vidět pohoří Krkonoš včetně nejvyšší české hory – Sněžky. Na druhou stranu od Náchoda jsou Adršpachské a Teplické skály. A směrem na Hradec Králové je tzv. Východočeské moře, což je vodní nádrž Rozkoš.

Dobruška

Je jednou ze vstupních bran do Orlických hor, z věžního ochozu je nádherný výhled na panorama Orlických hor a při dobré viditelnosti i Krkonoš.

Dvůr Králové nad Labem

Velkou přitažlivostí města je rozsáhlá zoologická zahrada se safari.

Adršpach

Romantické seskupení pískovcových skal s proslulým adršpašským skalním městem. Adršpašské skály patří jistě právem k nejnavštěvovanějším místům v České republice. Podivuhodná krása skalního města přitahuje milovníky přírody již několik staletí. Rozsáhlým labyrintem skalních věží vás provede turistický okruh.

Pekelské údolí

Krásnou procházkou z Nového Města nad Metují proti proudu řeky Metuje se dostanete do Pekelského údolí, kde je kouzelný hotel restaurant Peklo, architektonický skvost slavného architekta Dušana Jurkoviče z roku 1912.

Rozkoš

Údolní nádrž o rozloze 1100 ha, jde o největší vodní plochu ve východních Čechách, pořádají se zde jachtařské závody a provozují další vodní sporty.

Opočno

Krásný renesanční zámek s arkádami, barokně upravený, s pozoruhodnou obrazárnou a zbrojnicí.

Prenájom

Nová služba pro příznivce cykloturistiky. Nová, kvalitní horská kola za speciálni ceny:

1 den: 150 Kč

3 dny: 400 Kč

7 dnu: 600 Kč

Zkuste také

  • Babiččino údolí – Ratibořice u České Skalice
  • Pevnost Dobrošov u Náchoda – podzemní bunkry
  • Orlické hory – lyžovaní a turistika
  • Náchod – Pivovar Primátor exkurze
  • Polsko – Kudowa Zdroj – lázně, jeskyně, aquapark
  • Polsko – Bledne Skaly – pískovcové skalní město